Beáta Janin ranč – 9 let

Vítězka sobotní klubové výstavy

Třída veteránů – V1, Klubový vítěz veteránů, BOB a Vítěz memoriálu prof. Antonína Hrůzy

Třída veteránů – V1, Klubový vítěz veteránů, BOB a Vítěz memoriálu prof. Antonína Hrůzy
Nedalo mi to a musím napsat alespoň pár řádků o této naší veteránce. Nejprve chci ale poděkovat paní Janě Goliášové, která tuto krásnou fenku odchovala, a jako chovatel musím říct, že až se mi někdy podaří odchovat takovou výjimečnou fenu nebo psa, budu nesmírně šťastná a pyšná. Chovatelství je velmi náročné a je potřeba velké dávky kritiky ke svým vlastním psům a odchovům a opravdu velké množství informací o chovatelství. Děkujeme, paní Goliášová!

Jen něco málo o Beátce! Nepíši to proto, že je „naše“ nebo proto, že je to odchov paní Jany Goliášové, ale jako výzvu pro všechny chovatele slovenského čuvače, kterým záleží na tom, aby se naše plemeno co nejvíce rozšířilo a odchovávali se co nejkvalitnější jedinci.

Výstavy nebyly jen o oceněních – Beáta reprezentovala, propagovala a dostávala do povědomí své plemeno.

Dokázala se prosadit v soutěžích, které jsou pro slovenského čuvače většinou marným bojem v konkurenci s ostatními líbivými plemeny FCI I, jako je Šampion Šampionů v Praze, kde získala 5. místo, v pouhých 16 měsících v Olomouci získala V1, CAC, Národní vítěz, BOB, BIG 1. místo I. FCI skupiny.

Ráda bych vypsala všechny její ocenění, ale to by bylo na dlouho, vás by to nebavilo číst a mě popravdě ani vypisovat . Takže jen ve zkratce.

Interšampion, Evropský vítěz 2010, Absolutní vítěz TOP čuvač 2010, Multi šampión, Multi Grand šampion, Multi veterán šampion, Multi junior šampion.

Odchovala 11 štěňat ve dvou vrzích a po přetočení žaludku těsně po porodu jsme se rozhodli, s ohledem na její zdraví, že už ji nenakryjeme. Jsme rádi, že její děti, vnuci a dnes už i pravnuci, jsou také velmi úspěšní a že budou dál předávat kvality Beátky. U nás doufáme, že to bude naše nejmladší Rózinka, kterou dostala Beátka jako její prababička na starosti. Doufejme, že nám ji nezkazí a nenaučí ji všem nešvarům, které ta naše Beatice má . S Kačenkou se zúčastňovala Junior Handlingu.

Nebylo ale vše jen o výstavách, složila také zkoušky z výkonu a jako první slovenský čuvač, spolu se svou dcerou Erin Tatranská perla a s Arminem z Petroupíma, získala coursingovou licenci.

Je nenažraná, krade, provokuje, mizí, když zjistí, že by se po ní něco chtělo, a dělá, že neslyší, ale je to naše láska stejně tak jak ostatní v naší nemalé smečce!

Alena Kramářová