DOGTREKKING

DOGTREKKING

Dogtrekking je kynologickým outdoorovým sportem, který vede účastníky k samostatnému rozvíjení fyzických a mentálních (např. orientačních) schopností. Rozvíjí souhru a vzájemné pochopení člověka a psa.

Závodní nebo neoficiální závody?

Závodní varianta dogtrekkingu je trasa long od 80km výše s daným časovým limitem cca 50h. Pokud nejste ultramaratónec a trasu neběžíte, musíte počítat s nočním bivakem. Pro ty týmy (člověk a pes), které si netroufají na long je připravena trať mid od 40km s časovým limitem cca 20h. Mimo oficiální závody pořádají různé kynologické kluby dogtrekkingové „závody“ s možností kratších tratí, kde si každý může vyzkoušet své schopnosti.

Co potřebujete na začátek?

Dle pravidel musí být pes s psovodem spojen pevně vodítkem, pes nesmí pobíhat na volno. Nést si s sebou musíte povinnou výbavu dle propozic – většinou se jedná o nádobu na vodu pro psa, misku, krmnou dávku pro psa, lékárničku, botičku pro případ poraněné tlapky, baterku, mobil, mapu…

  • dogtrekking je otevřen libovolným plemenům psů i křížencům

  • pes musí absolvovat trať „po svých“

  • minimální věk psa je jeden rok

ODKAZY

KONTAKT

FACEBOOK

   +420 603 211 029

CHS TATRANSKÁ PERLA

Slovenský čuvač je skutečnou perlou Tater a my máme v úmyslu chovat pouze toto plemeno. Chceme zodpovědně odchovávat, rozšiřovat chovnou základnu a věnovat svůj čas a lásku těmto nádherným psům.
Záleží nám na odchovu zdravých, povahově vyrovnaných a krásných představitelů tohoto plemene, aby mohli plnit svoji úlohu, byli dobrými ochránci, společníky a aby prožili plnohodnotný, dlouhý a šťastný život se svými majiteli.