SKIJÖRING

SKIJÖRING

Skijöring s čuvačem je hlavně zábavou a vyžitím mezi vámi a vaším psem.

Skijöring  – varianta čuvač

Při prvních jízdách je vhodné, abyste měli před sebou „vodiče“, za kterým je váš pes ochoten běžet. Například manželka, manžel, dítě nebo jiný pes. Tím docílíte tak potřebného pohybu vpřed a ne do stran. Zkušenost je taková, že čuvač  je schopen spíše slabšího tahu a běhu (klus) na nataženém vodítku před běžkařem. Vzdálenosti okolo 8 – 10 km jsou pro něj s přestávkou na napojení a odpočinek běžkaře bez problému zvládnutelné.

Co potřebujete vědět na začátek?

Čuvač nikdy nebude tahounem typu severských plemen nebo ohařů či jejich kříženců. Pokud ale máte rádi běžky a svého psa, můžete tuto aktivitu provozovat společně. Je třeba správně volit trasu i vzhledem k počtu běžkařů bez psa. Pokud si nejste zcela jisti ovladatelností vašeho psa, tak na běžkách to bude ještě složitější! Doporučuji raději preventivně nasadit košík. Na běžeckých tratích se bohužel pohybuje hodně psů na volno.

  • na většinu upravovaných běžeckých tratí je vstup se psem zakázán

  • ski opasek, vodítko s amortizérem (pružné), postroj dle výběru

  • minimální věk psa je jeden rok

CHS TATRANSKÁ PERLA

Slovenský čuvač je skutečnou perlou Tater a my máme v úmyslu chovat pouze toto plemeno. Chceme zodpovědně odchovávat, rozšiřovat chovnou základnu a věnovat svůj čas a lásku těmto nádherným psům.
Záleží nám na odchovu zdravých, povahově vyrovnaných a krásných představitelů tohoto plemene, aby mohli plnit svoji úlohu, byli dobrými ochránci, společníky a aby prožili plnohodnotný, dlouhý a šťastný život se svými majiteli.